Kauza biele kone sa vracia na Slovensko.Súd rozhodol.

411

Kauza biele kone

V stredu 27.9.2017 Súdny dvor Európskej únie (CURIA) rozhodol o kauze uniknutých tajných dokumentov z Finančnej správy (tzv. kauza Biele kone). Prvé prerokovanie bolo vo štvrtok 16. Februára 2017. Je to mimoriadne významný proces. Len nedávno Najvyšší súd SR rozhodol, že štát môže svojvoľne nazvať Bielym koňom prakticky kohokoľvek a bez vysvetlenia či opory v Zákone viesť evidenciu s takýmto názvom. Najvyšší súd – 6 sudcov Najvyššie súdu, ktorí žaloby dotknutých subjektov, bielych koňov, pôvodne zamietli: Miroslav Gavalec, Peter Paluda, Zuzana Ďurišová, Igor Belko, Jana Henčeková a Elena Berthotyová – svojvoľne ignoruje Nálezy Ústavneho súdu aj judikatúru Štrasburgu a jediné previnenie vidí u ľudí čo na to poukázali.Kauza uniknuté “Biele kone” z Finančnej správy má medzinárodný rozmer: NS SR ju posunul na Súdny dvor. Prezident Finančnej správy F. Imrecze potichu, v kľude a bez kompetencií prežíva obrovský škandál svojho úradu.

Kto je biely kôň?

Ako biely kôň sa slangovo označuje osoba, ktorá je nastrčená k páchaniu trestnej činnosti, aby zakryla osobu páchateľa, ktorá má z tejto činnosti prospech. Žeby najväčší únik dát v histórii Slovenska?! V decembri 2013 prenikli na verejnosť citlivé osobné údaje daňových subjektov, vrátane dokumentu o tzv. bielych koňoch. Existuje podozrenie, že s údajmi daňových subjektov sa „obchoduje“ a stopy vedú k najvyšším predstaviteľom Finančnej správy.

Ak Vás zaujíma, určite si prečítajte článok:http://smein.sk/fico-mal-informacie-skor-ako-prenikli-na-verejnost-oznamila-zuzana-wienk/

Chcete sledovať najnovšie filmy online a zadarmo? Určite vás nadchne stránka:http://lajfko.sk