Kuchárske vychytávky na jeseň 2016! Čím si uľahčiť život v kuchyni?

397

VARENIE: V posledných rokoch prežíva gastronómia úspech. Ľudia sú čoraz viac výberaví, čo sa týka jedla, jeho chuti a aj spôsobe servírovania. Nie nadarmo sa hovorí: "Oči by jedli."


Ak sa aj Vy chcete predviesť pred svojimi známymi, či zaujať svoju polovičku nejakým gastronomickým dielom, máme pre Vás pár tipov, ktoré môžete využiť. Ukážeme Vám pomôcky s ktorými bude práca v kuchyni zážitkom a spríjemnia Vám varenie! 

Jedlo ako pastva pre oči!

V posledom období sú veľkým hitom formičky na tvarovanie pokrmov. Milovníci kuchárskych show si určite pamätajú na ukričaných Habovcov zo súťaže "Moja mama varí lepšie ako Tvoja", ktorí tieto formičky často používali, napríklad pri servírovaní ryže. Vaše jedlo s nimi vyzerá oveľa lepšie, ako keby ste len "vykydli" jedlo na tanier. pig-1832144_1920

 

Keď už sme pri vychytávkach a rôznych pomôckach na zdobenie, rozhodne nesmieme zabudnúť na zdobiace trysky. Môžete s nimi servírovanie obzvláštniť, ale hlavne, sú veľkým pomocníkom pri pečení!Niet nad kvalitný nôž! 

Nikdy nie je od veci mať v kuchyni aspoň jeden poriadny nôž. Najlepšie sú tie, ktoré sú vyrobené z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele s ergonomickou rukoväťou. Tiež sú vynikajúce z odolného plastu a také, ktorú prežijú aj kúpeľ v umývačke riadu. Presne také, za dobrú cenu, nájdete v kategórii nože Tescoma

table-1566254_1920

 

Na ľahké a rýchle krájanie aj sekanie všetkých druhov potravín môžete využiť japonské nože. Ich výhodou je obojstranné vrúbkovanie, ktoré zabraňuje zachytávaniu zvyškov pokrmov na čepeli a uľahčuje plátkovanie.

Stolovanie

Pri stolovaní môžete využiť široký výber produktov z kategórie príbory Tescoma. Obchod ponúka niekoľko kategórií rôznych príborov, z ktorých si určite vyberie každý. Nájdete tu napríklad príbory na každodenné použitie, moderné príbory s pekným dizajnom BANQUET, či luxusné príbory TOSCANA.

3

Ak ste dostali chuť niečo si ukuchtiť, môžete sa inšpirovať týmto článkom, kde nájdete aj niekoľko zdravých receptov. 

Ešte jeden tip na záver: 3 skvelé ukážky prestierania nájdete na TOMTO linku.


Nezabudni dať LIKE na našu Facebook stránku.