Ktoré dieťa by nemilovalo bublifuky? Povedzme si na rovinu, že i nejeden dospelý, neodolá čaru tohto výmyslu a zopár bubliniek si vyfúkne i on sám. Kupované výrobky, však obsahujú množstvo chémie na keďže pri vytváraní bublín, tekutina neraz šplechne do oka, na tvár, či ruky, nemusí ísť o tú najlepšiu voľbu. Zdravý domáci bublifuk, pritom vyrobíte za pár minút. Pri jeho výrobe vám môžu pomôcť aj deti, takže sa spolu navyše dobre zabavíte.
Klasické recepty na domáce bubliny, pozná už takmer každý. Používa sa na nich obyčajná voda a čistiaci prostriedok na riad. Väčšinou, dobre známa jar, pretože z pomedzi všetkých týchto výrobkov, pení asi najlepšie. Nejedná sa síce o extrémne škodlivú záležitosť, ale o BIO produkte, nemôžeme hovoriť taktiež. Bublifuk si však viete vyrobiť aj z iných surovín, ktoré zdraviu nemajú naozaj ako poškodiť.
Na jeho výrobu budete potrebovať hlavne mydlo. Môže byť tekuté, ale ak máte po ruke iba tuhé, môžete použiť i to. Siahnite po prírodných produktoch, ideálne po tých, ktoré sú určené vyslovene pre deti. Tak budete mať istotu, že ani bublina prasknutá do oka, vášmu dieťaťu nepoškodí. Aby sa bubliny dobre vytvárali, pred samotnou výrobou vyskúšajte, či dané mydlo dostatočne pení. To je totiž záruka vydareného výsledku.
Ďalej budete potrebovať glycerín. Ten si môžete kúpiť v lekárni. asi trojdecová fľaštička vás vyjde maximálne na štyri eurá. Takéto množstvo síce nebudete potrebovať, ale väčšinou vám ho menej nepredajú. Posledné dve suroviny, sú klasický biely kryštálový cukor a voda.
Asi je vám už jasné, že všetko spomínané spolu dobre premiešate. Ak budete používať tuhé mydlo, do vody ho nastrúhajte. Dôležité je najmä to, aby ste dodržali správne pomery.
Pomery pri výrobe bublifuku:
- MYDLO môžete použiť podľa oka, tak aby tekutina dobre penila. Cca 200 mililitrov, by však malo stačiť.
- VODA 200 mililitrov
- GLYCERÝN 2-3 kávové lyžičky
- Kryštálový cukor približne 3 až 4 polievkové lyžice
Pomery si môžete upraviť podľa toho, koľko tekutiny chcete vyrobiť.